Pauliuko šeimos klinika
Rūpinimasis iš širdies
 
 
2019 spalio 20 d.
Pradžia  |  Į pradžią  |  Tinklapio struktūra
Klinikos darbo grafikas


P. - 8.00 - 19.00
A. - 8.00 - 19.00
T. - 8.00 - 19.00
K. - 8.00 - 19.00
P. - 8.00 - 19.00
Š. - 8.30 - 13.00
Š.Vasaros sezonu- Nedirbame
S. - Nedirbame
Klinikos adresas

Stoties g. 49

LT-35105 Panevėžys
GPS koordinatės: N55.74412
E24.35500

Registratūros telefonai:

Teo tinkle 
Tel.:+370 45 460230
Fax.:+370 45 508222
Bitės tinkle
+370 699 20039

Dėl kraujagyslių chirurgo
Mob.: +370 699 20039
Mob.: +370 699 81010
 
UAB "R.V.L."
Odontologų registratūra
Tel.: +370 45 508064
 
 
 
 
 
 
 
Šiandien
 : 
421
Šią savaitę
 : 
4870
Šį mėnesį
 : 
18293
Iš viso
 : 
3294476
Programos valstybės finansuojamos

Priešinės liaukos vėžio ansktyvosios diagnostikos programa vyrams nuo 50-69 metų.

 

Kodėl vykdoma ši patikra, kaip ji atliekama, koks jos tikslas ir kodėl jos reikia?

  

Priešinės liaukos (prostatos) vėžys yra dažniausia vyrų onkologinė liga Lietuvoje. Kiekvienais metais nustatoma apie 2000 naujų ligos atvejų ir šis skaičius kasmet didėja. Jei nustatomas ankstyvųjų stadijų priešinės liaukos vėžys, jo gydymas gali būti efektyvus. Deja, pacientas ilgą laiką nejaučia jokių ligos simptomų, todėl dažnai (Lietuvoje apie 50 proc. atvejų) aptinkamas vėlyvųjų stadijų priešinės liaukos vėžys, kurio visiškai išgydyti nebeįmanoma.

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos tikslas – kuo anksčiau nustatyti prostatos vėžį. Todėl kas 2 metus reguliariai turėtų būti tikrinama 50–69 m. vyrų prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentracija kraujyje, pagal kurią galima numatyti ankstyvosios stadijos prostatos vėžį. Tai leistų šią ligą efektyviai gydyti ir pasiekti, kad pacientas visiškai pasveiktų. Jei nustatytas PSA kiekis bus 3 ng/ml ar didesnis, pacientas bus siunčiamas konsultuotis pas urologą ir atlikti prostatos biopsiją. Padidėjęs PSA kiekis leidžia tik iš anksto nuspėti prostatos vėžį. Prostatos biopsija yra vienintelis būdas objektyviai patvirtinti prostatos vėžio diagnozę.

Patikros metu nemokamai nustatoma PSA koncentracija kraujyje, prireikus pacientą konsultuoja urologas ir atliekama priešinės liaukos biopsija, gali būti paskirtas reikiamas gydymas.

Jei kiltų neaiškumų dėl dalyvavimo patikroje, Jūs galite pasikonsultuoti su šeimos (bendrosios praktikos) gydytoju.

 

P.S. Informavimo apie priešinės liaukos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir PSA nustatymo paslauga teikiama vyrams nuo 50 iki 69 metų ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu. Ši programa teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per metus.

 

SAM Įsakymas 2005 12 14 Nr.V-973

 

 

 

 

Priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės grupės rizikos programa atliekama : vyrams – nuo 40-55 metų, moterims – nuo 50-65 metų.

 

 

Širdies ir kraujagyslių ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvensena: nesveika mityba (maiste per daug riebalų, cholesterolio, druskos), tolydžio plintančiu rūkymu, gerokai sumažėjusiu fiziniu aktyvumu, antsvoriu bei negydomu padidėjusiu arteriniu kraujospūdžiu ar cukriniu diabetu. Pasaulyje pradėta kova su šiais rizikos veiksniais leido pasiekti gerų rezultatų: nuo 1970 metų iki 1985 metų mirštamumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų sumažėjo net iki 50 procentų. Kitų šalių patirtis rodo, kad galima išvengti išeminės širdies ligos ir insulto bei prailginti gyvenimą. Tam reikia perprasti ligos prigimtį, nustatyti ją skatinančius rizikos veiksnius ir atkakliai su jais kovoti.
Programos tikslas – sumažinti sergamumą ūminiais kardiovaskuliniais sindromais (nestabilia krūtinės angina ar miokardo infarktu, praeinančiu smegenų išemijos priepuoliu ar smegenų infarktu, periferinių arterijų tromboze), nustatyti naujus latentinių aterosklerozės būklių (miego arterijų stenozės, periferinių arterijų ligos, nebyliosios miokardo išemijos) ir cukrinio diabeto atvejus, siekiant sumažinti pacientų neįgalumą ir mirtingumą dėl širdies ir kraujagyslių ligų.

Programos uždaviniai:

1. nustatyti asmenis, priskirtinus širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei (toliau – rizikos grupei), anksčiau nei pasireiškia klinikiniai ligos simptomai;

2. parengti rizikos grupei priskirtiems asmenims taikytinas prevencijos programas ir prireikus siųsti juos į specializuotus širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos padalinius (toliau – KPP) dėl nuodugnaus laboratorinio, kardiologinio ir angiologinio ištyrimo bei konsultavimo, o nustačius, kad tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis ypač didelė, užtikrinti ilgalaikę prevencinę priežiūrą bei atlikti pakartotinius tyrimus;

 

 

P.S. Informavimo apie didelę širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę, šios tikimybės įvertinimo, pirminės prevencijos priemonių plano sudarymo ar siuntimo išsamiai įvertinti širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę paslauga teikiama vyrams nuo 40 iki 55 metų, moterims nuo 50 iki 65 metų. Ankstyvosios išeminės (koronarinės) širdies ligos šeiminė anamnezė (tėvai ar vaikai, sirgę išemine širdies liga: vyrai – jaunesni nei 45 metų, moterys – jaunesnės nei 55 metų);

 

SAM įsakymas 2005 11 25 Nr.V-913

 

 

 

 

Krūties vėžio atrankinės mamografinės patikros programa moterims nuo 50-69 metų.

 

Kodėl ši patikra pradėta, koks jos tikslas ir kodėl jos reikia?

Krūties vėžys Lietuvoje - dažniausia moterų onkologinė liga. Kasmet ja suserga apie 1200 moterų. 90% krūties vėžio atvejų gali būti išgydyti, jei liga nustatoma laiku. Patikros metu nemokamai atliekamas krūtų rentgenologinis tyrimas, t. y. mamogramos.
Programos tikslas – sumažinti Lietuvos moterų mirtingumą nuo krūties piktybinių navikų.

Programos uždaviniai:

1.išaiškinti, atrinkti moteris, galbūt sergančias krūties ligomis, ir siųsti jas konsultacijos pas specialistą;

2.diagnozuoti krūties piktybinį naviką ankstyvoje stadijoje;

Iškilus kokių nors neaiškumų, susijusių krūties vėžio mamografinės patikros, ar kitokių klausimų, Jūs galite pasikonsultuoti su šeimos gydytoju (bendrosios praktikos gydytoju) ar akušeriu-ginekologu.

 

 

P.S. Teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per metus, kol moteriai bus suteikta mamogramų vertinimo paslauga. Suteikus mamogramų vertinimo paslaugą, anksčiau minėta paslauga teikiama po dvejų metų.

 

Gimdos kaklelio programa moterims nuo 25-60 metų.

 

 

Kodėl ši programa pradėta vykdyti ir kaip patikra atliekama, koks jos tikslas ir kodėl ji reikalinga?

 

Patikros metu nemokamai atliekamas PAP testas, t. y. moteriai paimamas tepinėlis nuo gimdos kaklelio paviršiaus ir iš kaklelio kanalo. Tai nesudėtinga, neskausminga procedūra. Sterilia medine mentele ar švelnia šluotele lengvai brūkštelėjus per kaklelio paviršių paimama tiriamoji medžiaga ir užtepama ant stikliuko – taip gaunamas gimdos kaklelio tepinėlis. Tepinėlis vėliau bus ištirtas mikroskopu. Tolimesni veiksmai priklausys nuo tyrimo rezultatų. Apie tai Jums bus pranešta.

Tepinėlio paėmimo ir ištyrimo tikslas – nustatyti, ar yra pakitimų gimdos kaklelio ląstelėse. Patikros reikalingos ir atliekamos tam, kad kuo mažiau moterų susirgtų gimdos kaklelio vėžiu. Kuo daugiau moterų dalyvaus patikroje, tuo greičiau bus pasiektas šis tikslas.

Tokių patikrų nauda didžiulė. Šalyse, kur jos atliekamos, pvz., Suomijoje, Kanadoje, gimdos kaklelio vėžiu sergama itin retai. Mūsų šalyje šia liga kasmet suserga apie 500 moterų.

Iškilus kokių nors neaiškumų, susijusių su tepinėlio paėmimu, ar kitokių klausimų, Jūs galite pasikonsultuoti su šeimos gydytoju (bendrosios praktikos gydytoju) ar akušeriu-ginekologu.

 

Programos uždaviniai:
1.išaiškinti moteris, sergančias ikivėžinėmis gimdos kaklelio ligomis, ir siųsti jas akušerio-ginekologo konsultacijai;
2.diagnozuoti gimdos kaklelio piktybinį naviką ankstyvoje stadijoje;

 

P.S. Ši progrma teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per metus iki moteriai bus suteikta gimdos kaklelio citologinio tepinėlio paėmimo ir rezultatų įvertinimo paslauga. Suteikus gimdos kaklelio citologinio tepinėlio paėmimo ir rezultatų įvertinimo paslaugą, minėta paslauga teikiama po trejų metų.
 
 

 

 
 
Glikozilintas hemoglobinas vaikams ir suaugusiems apmokama sergantiems cukriniu diabetu:
         I-o tipo – 4 tyrimai per metus.
        II-o tipo suaugusiems 2 tyrimai per metus
 
Per kalendorinius metus galima nemokamai atlikti 12 vieno paciento kraujo krešumo sistemos būklės įvertinimo paslaugų (INR – protrombino laikas). Pacientams gaunantiems antikoguliantus, antiagregantus.
Aurivirsmus UAB 2 lygio konsultantai

Echoskopuotojas R.Filimanavičius atlieka:
pilvo organų, inkstų, skydliaukės, prostatos, krūtų, limfmazgių, klubo sąnario echoskopijas, neuroechoskopiją, echokontrolėje atlieka įvairių organų punkcijas.
 
Ginekologė M.Abramavičienė ir J.Abukevičienė atlieka gimdos echoskopijas.
 
Urologas A.Uksas atlieka šlapimo takų echoskopijas.

Endokrinologė R.Mikelkevičienė atlieka skydliaukės echoskopijas ir gydymą.

 
 
 
 
Šiandien
 : 
421
Šią savaitę
 : 
4870
Šį mėnesį
 : 
18293
Iš viso
 : 
3294476

© 2004-2019 IĮ J.Pauliuko šeimos klinika, Stoties g. 49-6, LT-35105 Panevėžys, i/k 148526616, PVM - nėra.
Teo tinklas Fax.: +370 45 508222, Bitės tinkle: +370 699 20039, info@pauliukoklinika.lt